Dzianiny jerseyDzianiny jersey

Wśród materiałów o praktycznym i wszechstronnym zastosowaniu znajdziemy również dzianiny jersey. Do najbardziej popularnych należy jersey bawełniany, w którego skład wchodzi 95% bawełny i 5% elastanu bądź jersey z dodatkową zawartością poliestru. Jersey jest najczęściej wykorzystywanym na odzież materiałem oraz daje wspaniałe możliwości barwienia i nanoszenia nawet bardzo misternych wzorów.

Najczęściej jest to materiał wykorzystywany do produkcji klasycznych T-shirtów, zarówno z długim, jak i krótkim rękawem. W tym przypadku, zależnie od zleceniodawcy, jersey produkowany jest z dodatkiem poliestru, który znacznie wzmacnia wytrzymałość gotowej odzieży oraz może obniżyć koszty jej produkcji.

Klasyczny jersey bawełniany doskonale nadaje się również na bieliznę (podkoszulki, majtki), odzież nocną, komplety pościeli (łącznie z prześcieradłami) oraz wszelkie ubrania i dodatki dla dzieci od pierwszego dnia życia. Chcąc uzyskać większy stopień elastyczności danej dzianiny, zwłaszcza w przypadku bielizny, można zwiększyć zawartość elastanu, co znacznie poprawia komfort noszenia przylegającej do ciała odzieży.

Ze względu na swój prosty i naturalny skład, piękne wzornictwo, w którym występuje jersey bawełniany, stanowi on dzianinę chętnie wykorzystywaną w chałupnictwie do projektów DIY (Do It Yourself – zrób to sam).

Jersey materacowy – najwyższa jakość

Produkcja firmy Trans-Tex, to bogata oferta na jersey materacowy, podstawowy materiał wykorzystywany w przemyśle meblarskim. Jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim jest on dzianiną pokrywającą materace łóżkowe, najczęściej jako zapinany na zamek błyskawiczny pokrowiec, który można zdjąć i uprać.

Jersey materacowy jest dzianiną bardzo miękką, elastyczną i pikowaną wraz z owatą, która zwiększa miękkość wierzchniej warstwy, tym samym zwiększając komfort użytkowania danego materaca. Poza tym wykorzystywany jest również do produkcji poduszek, foteli oraz wszelkiego rodzaju mebli wypoczynkowych, wszystko zależy do czego zleceniodawca chce wykorzystać dany materiał.

Możliwości produkcyjne firmy Trans-Tex na dzianiny jersey są bardzo duże i wszechstronne. Gramatury naszych dzianin to przedział od 120 do 1500 g/m2, do tego posiadamy niemal nieograniczone możliwości wzornicze. Istnieje możliwość wykorzystania w produkcji dzianin wszystkich włókien naturalnych oraz włókien sztucznych i syntetycznych, wszystko po to, aby dany materiał posiadał właściwości potrzebne zleceniodawcy.

Dzianiny naszej produkcji mogą posiadać szereg dodatkowych właściwości, które pożądane są zwłaszcza w przypadku pokryć materacowych. Wśród nich znajdują się właściwości antybakteryjne, elektro- lub termoizolacja, wysoka przepuszczalność powietrza, właściwości szybkoschnące, zapachowe, a nawet dodatkowe wzbogacanie włókien poprzez dodatek aloesu.