element graficzny

Produkty

tkaniny Tkaniny
element graficzny
tkaniny flanelowe
tkanina flanelowa Flanelowe

Tkaniny flanelowe, nazywane często po prostu „flanelą” lub „molton”, produkowane są w szerokościach: 160 oraz 220 cm. Tkanina flanelowa może być biała lub kolorowa. Charakteryzuje się wyjątkowo ciepłym i miłym chwytem wynikającym z procesu drapania powierzchniowego. Tkaniny flanelowe to rodzaj tkanin technicznych, które stosowane są w przemyśle meblarskim, odzieżowym jako czyściwo lub na tarcze polerskie

tkaniny tetrowe Tetrowe

Tkanina tetrowa – muślinowa to jedna z popularnych tkanin technicznych, które oferujemy naszym Klientom.
Tetra występuje w szerokości 80 cm oraz 160cm i wykonywana jest w kilku wariantach splotowych, 100% bawełniane lub jako mieszanki wiskozowe. Stosowana jest często do produkcji pieluch lub jako czyściwo.

tkaniny tetrowe
tkaniny surowe
tkaniny surowe Surowe

Tkaniny surowe występują są w szerokościach: 160 oraz 220 cm.
Tkanina surowa stosowana jest często w przemyśle meblarskim, ale doskonale spełnia swoją rolę na przykład jako materiał na podobrazia malarskie (blejtramy) lub tkanina filtracyjna.

tkaniny pościelowe Pościelowe

Tkaniny pościelowe – płócienne występują w gramaturach 120-160 g/m² i w szerokościach 220 – 250 cm.
Flanelowe występują w gramaturze 165 g/m² w szerokości 160 oraz 220 cm.

tkaniny pościelowe
tkaniny nośnikowe
tkaniny nośnikowe Nośnikowe

Szereg rozwiązań dla różnych gałęzi przemysłu jako tkaniny nośnikowe do tworzenia wszelkiego rodzaju kompozytów powlekanych, igłowanych, filcowych itp.
Tkaniny ściśle dopasowane do potrzeb Klientów pod względem składu surowcowego, szerokości czy gramatury z powodzeniem znajdują zastosowanie w przemyśle meblowym, motoryzacyjnym, introligatorskim itp.

tkaniny introligatorskie Drelichowe / introligatorskie

Dla potrzeb rynku introligatorskiego oferujemy tkaniny typu bawełniana Gaza Merle w szerokości 112 cm i gramaturze 70 g/m² oraz tkaniny płócienne typu Kaliko. Gaza bawełniana nazywana też gazą techniczną („merle”) – występuje w szerokości 80 cm oraz 230 cm w gramaturze 70 g/m² i 80 g/m².
Gaza techniczna stosowana jest nie tylko w przemyśle introligatorskim ale też farmaceutycznym, spożywczym, meblowym, jako tkanina nośnikowa do powleczeń i kompozytów lub jako czyściwo.

tkaniny introligatorskie

Tkanina Kaliko to tkanina introligatorska wykorzystywana do produkcji okładek, książek, teczek dokumentacyjnych, dyplomów, katalogów czy albumów. Wykonana z naturalnych surowców jak bawełniana przędza, tkanina posiada bardzo dobre własności ułatwiające klejenie w procesie introligatorskim. Tkanina Kaliko występuje w szerokości 100 cm i gramaturze 140g/m2 100% Bawełna.

Tkaniny drelichowe, albo krócej „drelich”, to zwykle po prostu grube tkaniny bawełniane o skośnym splocie, który zapewnia wysokie zapełnienie powierzchniowe. Dzieje się tak dlatego, że pomiędzy nitkami wątku i osnowy w zasadzie nie ma wolnej przestrzeni. Tkaniny drelichowe są wykorzystywane często w produkcji odzieży roboczej i ochronnej. Jako obicia i pokrycia znajdują także zastosowanie w przemyśle meblarskim. Bardzo dobrze sprawdzają się również w produkcji artykułów dekoracyjnych.

W naszej ofercie znajdują się jedne z bardziej popularnych tkanin drelichowych – tkanina Ryps i tkanina Panama.Tkanina Panama, to tkanina bawełniana o grubym splocie produkowana w szerokościach 160 oraz 230 cm i w gramaturach 220-300 g/m². Splot Panama, to splot pochodny splotu płóciennego.Tkanina Ryps – to tkanina bawełniana lub bawełniano-poliestrowa, którą produkujemy w szerokości 160 oraz 230 cm w gramaturze 220 g/m².

Tkaniny drelichowe są to tkaniny 100%CO (bawełna) lub mieszanki PES (poliester) i CO w gramaturach 180-400g/m2. Produkujemy tkaniny drelichowe w splotach diagonal, ryps (kanwas), panama lub splotach wzmocnionych . Przeznaczenie – odzież ochronna / robocza, wykorzystania techniczne jak poszycia, pokrowce, obrusy lub do produkcji materiałów reklamowych – torby reklamowe). Tkaniny mogą być bielone, barwione lub apreturowane apreturami plamoodpornymi, trudnopalnymi, hydro- i oleofobowymi lub antyelektrostatycznymi.

tkaniny materacowe
tkaniny materacowe Materacowe

Tkanina materacowa, występuje w prostych wzorach geometrycznych, gramaturze 130 – 150g/m² w szerokości 230-235cm w składzie 100% PES lub 50/50 BAW/PES i stanowi uzupełnienie dla oferty dzianin materacowych.

Kontakt

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej

Infolinia - kobieta

element graficzny