Tkanina surowatkanina flanelowaTkaniny surowe

Tkaniny wykonane z naturalnej, niebielonej przędzy, która nie została poddana żadnej obróbce, nazywamy tkaniną surową. Cechą charakterystyczną tego typu tkanin są drobne zgrubienia, zanieczyszczenia oraz niejednolity naturalny kolor zależny od rodzaju użytego włókna oraz stopnia jego czystości. Zaliczamy je do tkanin ekologicznych, gdyż całkowicie ulegają biodegradacji.

Produkujemy tkaniny surowe w szerokościach 160 oraz 220 cm. Staramy się dopasować ofertę do potrzeb klienta.

Rodzaje i wykorzystanie

Tkaniny surowe stosowane są często w przemyśle meblarskim, ale doskonale spełniają swoją rolę na przykład jako materiał na podobrazia malarskie (blejtramy) lub tkaniny filtracyjne.

Wśród tkanin surowych do tych najbardziej popularnych należą:

  • tkanina surowa bawełniana – używana jako podobrazie malarskie, do szycia pościeli, zasłon, toreb, pokrowców, do wyszywania itp.,
  • szare płótno produkowane z włókien lnianych – używane na podobrazie malarskie, do wyszywania, jako tkanina ozdobna w meblarstwie i dekoracjach wnętrz, na torby itp.,
  • szantung, czyli surowy jedwab – idealny na odzież oraz elementy wyposażenia wnętrz,
  • tkanina surowa jutowa – wykorzystywana w ogrodnictwie, florystyce, na worki, pomocna we wszelkiego rodzaju pracach ogrodowych, używana jest też przez rękodzielników w różnych projektach typu DIY.