Tkanina flanelowatkanina flanelowaTkaniny flanelowe

Tkaniny flanela lub nazywane też „molton”, są materiałami o naturalnym składzie, produkowanymi z przędzbawełnianych oraz trochę rzadziej, wełnianych. Produkowane są w dwóch szerokościach – 160 i 220 cm oraz w bardzo dużej ilości wzorów i kolorów.

Tkaniny flanelowe posiadają charakterystyczny „meszek”, który powstaje w wyniku drapania. Ów „meszek” stanowi doskonałą warstwę grzewczą i izolacyjną w przypadku materiałów przeznaczonych na odzież.

Tkanina odzieżowa i techniczna

Flanela posiada doskonałe właściwości higroskopijne, dzięki czemu sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu. Jako materiał techniczny jest wykorzystywana w meblarstwie i stanowi idealny materiał na czyściwo i tarcze polerskie.

W branży odzieżowej najbardziej znana jest jako flanela pościelowa, a więc materiał, z którego najczęściej powstają prześcieradła, poszwy, piżamy oraz wszelkiego rodzaju wyroby dla najmłodszych – pieluszki, otulacze, delikatne myjki itp.

Wełniana tkanina flanelowa stanowi wspaniały materiał na klasyczne i eleganckie garnitury męskie i płaszcze oraz w branży meblowej jako obicia mebli tapicerowanych lub w dodatkach wystroju wnętrz.