Tkanina drelichowaTkaniny drelichowe

Tkaniny drelichowe, albo krócej „drelich”, to zwykle po prostu grube tkaniny bawełniane o skośnym splocie, który zapewnia wysokie zapełnienie powierzchniowe. Dzieje się tak dlatego, że pomiędzy nitkami wątku i osnowy w zasadzie nie ma wolnej przestrzeni. Tkaniny drelichowe są wykorzystywane często w produkcji odzieży roboczej i ochronnej. Jako obicia i pokrycia znajdują także zastosowanie w przemyśle meblarskim. Bardzo dobrze sprawdzają się również w produkcji artykułów dekoracyjnych.
W naszej ofercie znajdują się jedne z bardziej popularnych tkanin drelichowych – tkanina Ryps i tkanina Panama.Tkanina Panama, to tkanina bawełniana o grubym splocie produkowana w szerokościach 160 oraz 230 cm i w gramaturach 220-300 g/m². Splot Panama, to splot pochodny splotu płóciennego.Tkanina Ryps – to tkanina bawełniana lub bawełniano-poliestrowa, którą produkujemy w szerokości 160 oraz 230 cm w gramaturze 220 g/m².

Tkaniny drelichowe są to tkaniny 100%CO (bawełna) lub mieszanki PES (poliester) i CO w gramaturach 180-400g/m2. Produkujemy tkaniny drelichowe w splotach diagonal, ryps (kanwas), panama lub splotach wzmocnionych . Przeznaczenie – odzież ochronna / robocza, wykorzystania techniczne jak poszycia, pokrowce, obrusy lub do produkcji materiałów reklamowych – torby reklamowe). Tkaniny mogą być bielone, barwione lub apreturowane apreturami plamoodpornymi, trudnopalnymi, hydro- i oleofobowymi lub antyelektrostatycznymi.