tkaniny poliesteroweTkaniny poliestrowe

Zarówno tkaniny, jak i dzianiny, towarzyszą człowiekowi w każdej dziedzinie. Chronią nasze ciała przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przed zagrożeniami obecnymi w danym środowisku pracy, ale też poprawiają komfort wykonywania codziennych czynności. Firma Trans-Tex jako producent tkanin poliestrowych oraz tkanin z włókien naturalnych i sztucznych stara się, by codzienne użytkowanie naszych wyrobów było nie tylko funkcjonalne, ale też przyjemne.

Tkaniny poliestrowe charakteryzują się stosunkowo niską ceną oraz niemal nieograniczonymi możliwościami wykorzystania. Można nadawać im szereg niezwykle praktycznych i pożytecznych właściwości pożądanych w codziennym życiu oraz w trudnych warunkach pracy. To materiały niezwykle odporne na blaknięcie, zarówno pod wpływem działania promieni słonecznych, jak i wielokrotnego prania. Bez problemu dają się barwić na wszystkie kolory oraz wzory. Nie ima się ich pleśń ani insekty. Poza tym włókna poliestru stanowią częsty dodatek do włókien naturalnych, aby je wzmocnić i przedłużyć ich trwałość.

Wykorzystanie tkanin poliestrowych

Możliwości produkcyjne oraz dziedziny, w których wykorzystuje się tkaniny poliestrowe, są niemalże nieograniczone, gdyż cały czas pracuje się nad nowymi technologiami, dzięki którym będzie można nadawać tkaninom kolejne, nowe i lepsze właściwości.

Producent tkanin poliestrowych firma Trans-Tex stara się, aby produkty wychodzące z tkalni były najwyższej jakości i ściśle odzwierciedlały potrzeby każdego klienta. Posiadamy możliwości produkowania tkanin z włókien poliestrowych i nadawania im różnych właściwości, np.:

  • nieprzemakalności – głównie polega to na pokrywaniu tkaniny specjalną apreturą, która nie dopuszcza do przemakania i wchłaniania wody. Technologia pożądana w przypadku tkanin przeznaczonych do produkcji plecaków, toreb, kurtek na każdą porę roku, płaszczy przeciwdeszczowych, pokrowców oraz niektórej odzieży roboczej;
  • oddychalności – jako materiał całkowicie syntetyczny poliester o zwartej strukturze nie ma tendencji do przepuszczania powietrza, jeśli chcemy aby był on przeznaczony na odzież, zwłaszcza sportową, należy nadać mu cechy, dzięki którym stanie się tkaniną odpowiednio przewiewną i ochronną za razem;
  • trudnopalności – to właściwości pożądane w przypadku odzieży roboczej specjalnego przeznaczenia, również wśród tkanin przeznaczonych na kurtyny i niektóre zasłony.

Jako producent posiadamy możliwości nadawania tkaninom wielu różnorodnych funkcji i właściwości według zleceń klientów. Jesteśmy dumni, gdy udaje nam się zaspokoić wszystkie potrzeby i zadowolić każdego. Tkaniny poliestrowe produkujemy również w wersji pikowanej dwu- lub trzywarstwowe, z owatą różnej grubości. Staramy się zaspokoić potrzeby każdej gałęzi przemysłu, odpowiednio dopasowując produkcję.