Dzianiny drapaneDzianiny drapane

Wszelkie dzianiny drapane i standardowe to od lat cieszące się niesłabnącą popularnością praktyczne materiały. Dzianinowa odzież i bielizna są podstawą ubioru wielu osób, daje niezwykłą swobodę ruchów, jest bardzo wygodna w noszeniu i zależnie od składu, przyjemna w dotyku.

Dzianiny drapane na prawej stronie są gładkie i często pokryte różnokolorowym wzorem, na lewej zaś posiadają przyjemny dla skóry meszek (baja dresowa). Ów meszek tworzy swoistą warstwę izolacyjną pomiędzy dzianiną właściwą a ciałem, dając efekt komfortu cieplnego.

Zależnie od przeznaczenia dzianiny (np. na konkretną porę roku) baja dresowa może być bardziej lub mniej puszysta i zwarta, oferując odmienną izolację termiczną. Gramatura dzianin drapanych przeważnie wynosi powyżej 250 g/m2 i oczywiście dopasowywana jest do potrzeb każdego klienta. Dostępne w TRANS-TEX szerokości dzianin wahają się między 210 a 260 cm. Minimalna ilość dla pojedynczego zamówienia wynosi 100 m.

Barwienie oraz nanoszenie różnorodnych wzorów (również tych dostarczonych przez klienta) na dzianinach drapanych odbywa się wyłącznie na ich prawej stronie, lewa zaś pozostaje w kolorze białym bądź kolorze podstawowym dzianiny. Warstwa drapana nie jest bowiem w stanie przyjąć równomiernie skomplikowanych wzorów, a jedynie jednolitą barwę.

Dla przemysłu i chałupnictwa

Dzianiny drapane ze względu na swoją funkcjonalność są bardzo chętnie wykorzystywane do produkcji odzieży. Są również bardzo popularne we wszelkiego rodzaju sklepach z tkaninami. Dzięki nowoczesnym maszynom do szycia domowego obróbka dzianin przestała być problematyczna i sporo osób w domowym zaciszu poświęca się szyciu odzieży na własne potrzeby. Tym bardziej, że dzianiny drapane w większości oferowane są w pięknych i kolorowych wzorach, odpowiednich dla każdego wieku i płci.

Polecamy również produkcję bawełnianych i bawełniano-poliestrowych dzianin drapanych z przeznaczeniem na reklamową odzież roboczą, zwłaszcza na ciepłe bluzy z logo przedsiębiorstwa, np. dla pracowników stacji benzynowych lub pracujących w terenie i reprezentujących firmę podczas kontaktów z klientami. Produkt taki będzie stanowić nie tylko element ochronny ubioru, ale również reklamę dla danego przedsiębiorstwa. Tego typu wyroby są najchętniej używane przez pracowników, zwłaszcza jeśli wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się również na postrzeganie danej firmy przez klientów i samych jej pracowników.

Dzianiny drapane mogą mieć w składzie różnorodną zawartość bawełny i poliestru, a także dodatek elastanu, gdy chcemy zwiększyć ciągliwość materiału. Im więcej włókna syntetycznego, tym bardziej puszystą warstwę meszku można uzyskać. Gotowe dzianiny nadają się do produkcji wszelkiego rodzaju odzieży sportowej i codziennej (bluzy i spodnie dresowe, sukienki), akcesoriów odzieżowych (czapki, kominy), a nawet kocyków, narzut czy też posłań dla zwierząt domowych.