Menu

Dzianiny funkcyjne

Dzianiny Funkcyjne

Możliwość użycia wielu przędz składowych o diametralnie zróżnicowanych właściwościach funkcyjnych pozwala na tworzenie zupełnie nowych dzianin. Na przykład mieszając przędze typu bawełnianego i syntetycznego z włóknem Tencel, uzyskujemy dzianinę hybrydową.

Materiał tego rodzaju bardzo dobrze sprawdza się w kontakcie ze skórą człowieka. Posiada silne właściwości odprowadzające wilgoć (hydrofilowe)  oraz ciepłochronność, podnosząc jednocześnie własności dotykowe.

W grupie dzianin funkcyjnych znajdują się również dzianiny 3d-dystansowe oraz  z wplatanymi różnymi technikami, nitkami funkcyjnymi jak przędze miedziowe, węglowe etc. W wyniku tego powstają dzianiny o własnościach  antyelektrostatycznych, elektroprzewodzących, elektrorezystywnych jednocześnie wykazujące skłonność do zjawisk takich jak paraprzepuszczalność, wysoka przepuszczalność powietrza, elektro i termoizolacja.

Proponujemy też naszym Klientom dzianiny z apreturami zmiękczającymi, zapachowymi i innymi np. dzianiny antyseptyczne, dzianiny antybakteryjne czy dzianiny trudnopalne.