Czyściwo bawełnianeCzyściwo bawełniane

Wiele gałęzi przemysłu wiąże się z różnego rodzaju zabrudzeniami, z którymi zwykłe szmatki czy gąbki nie radzą sobie tak dobrze, jak radzi sobie czyściwo bawełniane. Przewaga produktów do sprzątania, które na co dzień używamy w domu, wykonywane są w większości z włókien syntetycznych lub syntetycznych zmieszanych z bawełnianymi. Są one wystarczające w przypadku domowych porządków, nie sprawdzają się jednak w warsztatach samochodowych czy przemyśle metalurgicznym.

Czyściwo naszej produkcji charakteryzuje się wyjątkową chłonnością wszelkiego rodzaju płynów, przy jednakowym zachowaniu delikatności dla wrażliwych powierzchni. Dzięki stuprocentowej zawartości bawełny materiał jest gładki również dla skóry rąk, do czyszczenia których również może być przeznaczony.

Wśród tkanin już znajdujących się w ofercie TRANS-TEX, a często wykorzystywanych jako czyściwo bawełniane, znajdują się:

  • tkaniny flanelowe (molton) o gramaturze 160-180 g/m2 i szerokościach 160 i 220 cm;
  • tkaniny tetrowe (muślinowe) o szerokościach 80 i 160 cm.

Oba rodzaje tkanin są produkowane przede wszystkim z myślą o wyrobach dla dzieci i niemowląt (pieluszki, pościele, kocyki), a więc już z zasady odznaczać się muszą szczególną delikatnością. Na zlecenie klienta oraz po wprowadzeniu odpowiednich poprawek mogą one być produkowane z przeznaczeniem na czyściwo.

Czyściwo bawełniane – materiał do wszystkiego

Różnego rodzaju szmaty do „zadań specjalnych” wykorzystywane są niemal w każdej dziedzinie przemysłu. Ze względu na swoją niską cenę bardzo często jako czyściwo używa się segregowanych według koloru i składu materiałowego używanych ubrań. Najlepiej sprawdzą się te ze stuprocentowej bawełny, jednak część tego typu szmat z przeznaczeniem na czyściwo nie zawsze stanowi materiały o dobrej wchłanialności różnego rodzaju zabrudzeń.

Najlepszym rozwiązaniem jest produkcja wysokiej jakości czyściwa w stu procentach wykonanego z bawełny i z góry zaprojektowanego do usuwania określonych zabrudzeń. Najnowsze technologie pozwalają na uzyskanie zaskakujących efektów, nawet przy tak pozornie prozaicznych produktach jakim są szmaty do czyszczenia.

Polecamy zamawianie czyściwa bawełnianego nie na sprzedaż, lecz na wynajem, która to metoda zyskuje coraz więcej zwolenników, choćby z racji redukcji ilość odpadów. Może być ono produkowane w różnej gramaturze, zależnie od przeznaczenia gotowego wyrobu. Grubsze czyściwo sprawdzi się jako uniwersalna szmatka do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni, wycierania rąk ubrudzonych smarami, a nawet do mycia podłóg. Delikatne wersje będą odpowiednie do powierzchni, na których chcemy uniknąć zarysowań oraz maksymalnie obniżyć ilość uwalniających się pyłków podczas czyszczenia najdelikatniejszych elementów.