Menu

Pragniemy poinformować, iż na podstawie przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych wdrożonych z wykorzystaniem środków z Funduszy Europejskich udało nam się opracować i wdrożyć technologie wytwarzania dzianin, tkanin, pokrowców oraz materacy funkcyjnych dzięki której otrzymaliśmy biostatyczność powierzchniową na powierzchniach kontaktowych. Zastosowanie przędzy typu Cupron zawierającej w swej konstrukcji cząsteczki miedzi do procesu produkcji dzianin i tkanin dało przewagę tych produktów nad dotychczas znanymi na rynku wyrobami tekstylnymi pokrywanymi nietrwałymi apreturami antyseptycznymi zawierającymi jony srebra etc.

Powierzchnie dzianin i tkanin materacowych wytwarzanych w naszej technologii stanowią niekorzystne środowisko dla rozwoju drobnoustrojów i roztoczy dzięki czemu uzyskujemy strefy neutralne w których człowiek może komfortowo wypoczywać.

Przewaga wypracowanych rozwiązań nad dotychczas stosowanymi polega na trwałości połączeń cząsteczek miedzi z łańcuchem cząsteczek tworzywa włókna powstających w fazie tworzenia surowca włóknistego przed procesem przędzenia. Gwarantuje to trwałość zachowywania własności aseptycznych w trakcie procesów konserwacji tkanin i dzianin w trakcie użytkowania.

Kolejną pozytywną cechą powyższego rozwiązania jest fakt, iż trwale powiązane z włóknem cząsteczki miedzi pozostają nierozerwalnie połączone w obszarze powierzchni tkanin i dzianin i nie przenikają przez pory skóry tym samym nie stanowiąc zagrożenia wewnątrz organizmu użytkownika.

Wykorzystując nowoczesne technologie dziania i tkania połączone z indywidualnymi innowacyjnymi rozwiązaniami techniczno/procesowymi uzyskaliśmy grupę produktów które łączą w sobie doskonałe parametry użytkowe jak i bardzo dobre walory estetyczne. Dzięki zastosowaniu złożonych technologii żakardowych pragniemy zaoferować klientom instytucjonalnym możliwość personalizacji wyrobów lub nanoszenia znaków brandingowych.

Do naszej oferty handlowej wdrożyliśmy następujące artykuły:

  • Dwułożyskowe dzianiny żakardowe produkowane z wykorzystaniem przędzy CUPRON o wysokich masach powierzchniowych – wzory graficzne realizowane na bazie splotów wykorzystujących przewiązy warstwowe.
  • Dzianiny dystansowe – przestrzenne z przędzą CUPRON
  • Dwułożyskowe dzianiny żakardowe produkowane z wykorzystaniem przędzy CUPRON produkowane w formie wzorów wypukłych – reliefowych o zróżnicowanej kolorystyce.
  • Tkaniny materacowe produkowane z wykorzystaniem przędzy CUPRON
  • Tkaniny dwuwarstwowe – okrywowe.
  • Pokrowce na materace meblowe wykorzystujące powyższe dzianiny i tkaniny.
  • Materace lateksowe lub piankowe powstające przy wykorzystaniu powyższych technologii.

Zainteresowanych powyższymi wyrobami zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia szczegółów oferty.