Dzianiny antypoślizgoweDzianiny antypoślizgoweDzianiny antypoślizgowe

Dzianiny antypoślizgowe są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie współczynnik tarcia powierzchniowego jest wysoki, czyli m.in. do produkcji łóżek kontynentalnych oraz materacy typu Boxspring i nakładek materacowych tzw. topperów. Wykorzystanie takiego materiału uniemożliwia przesuwanie się elementów zabudowy sypialnej. Dzianiny antypoślizgowe są coraz częściej wykorzystywane w motoryzacji jako pokrowce na fotele, pokrowce samochodowe i pokrowce na meble ogrodowe.

Dzianina antypoślizgowa jest materiałem, który pozwala na bezpieczne korzystanie ze stref użytkowych w wielu dziedzinach naszego życia. Utrzymywanie poszczególnych elementów wyposażenia w jednym miejscu ogranicza też ciągłe poprawki i sprzątanie.

Dzięki elastycznej formie dzianiny antypoślizgowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest ich wysoka współpraca i niekrępowanie ruchów. Może to być branża meblarska, elementy wyposażenia wnętrz samochodów, miejsca rozrywki, np. tzw. jump areny, zabawki i obuwie dla dzieci, a nawet dywany.

Tkaniny antypoślizgowe

W przeciwieństwie do dzianiny tkanina antypoślizgowa posiada znikomy stopień elastyczności, co w rezultacie może zwiększać jej współczynnik tarcia. Produkowane mogą być zarówno z włókien syntetycznych, jak i naturalnych, na które nanoszona jest specjalna warstwa antypoślizgowa jednolicie lub punktowo o zróżnicowanej średnicy i grubości.

Zaletą punktowego nakładania warstwy antypoślizgowej jest zwiększony stopień przepuszczalności powietrza w danym materiale. Dodatkowo, zarówno dzianinom, jak i tkaninom antypoślizgowym, nadawane mogą być inne właściwości, jak antybakteryjność, czy trudnopalność.