Dzianina materacowa najlepsza choć nie zawsze doceniana

Dzianina materacowa to wciąż jedna z bardziej popularnych dzianin technicznych. Jest to zrozumiałe zwłaszcza dlatego, że choć rodzajów i rozmiarów materacy jest wiele, to w tej dziedzinie nie należy raczej oszczędzać akurat na dzianinie materacowej.

Dlaczego? Powodów jest wiele, ale kilka dość istotnych. Cóż to zatem za powody?

Dzianina materacowa, która budzi zaufanie klienta

Po pierwsze, poszycie materaca powinno wyglądać dobrze i wzbudzać zaufanie przyszłego użytkownika. Wszak w rzeczywistości samego materaca, w sensie konstrukcji, przecież jednak nie widać. Wszystko kryje się pod „skórą”, czyli w tym przypadku poszyciem właśnie. Zatem nabywca kieruje się przede wszystkim walorami dotykowymi i testem bezpośrednim. Oczywiście, konstrukcję może zobaczyć na dołączonej ulotce. Jednak test osobisty jest konieczny, bo przecież ma mieć kontakt z tym dość intymnym przedmiotem przez co najmniej kilka lat. Zatem po prostu siada na materacu lub się na nim kładzie. Dopiero wówczas może ocenić, czy jest naprawdę wygodny.

No, tak, powie malkontent, ale który materac wybierze, jeśli podobnie wygodnych jest kilka? A czasem być może nawet kilkanaście? Czym będzie się kierował oprócz ceny i liczby lat udzielonej gwarancji? Jak myślisz? Ale tak, szczerze? Ja zawsze wybieram ten, który (prócz kilku innych istotnych parametrów) jest przyjemny w dotyku i ma ładny wygląd. Ty nie? Myślę, że dość trudno byłoby się zdecydować na jakiś przedmiot, który jest zwyczajnie brzydki, a w przypadku materaca, szorstki w dotyku i do tego pokryty jakimiś wystającymi elementami.

To prawda, że dzianina materacowa ma spełniać także kilka innych wymagań, a więc nie tylko konstrukcja materaca jest tu ważna. Żakardowa dzianina materacowa powinna koniecznie być miła w dotyku.

Po drugie, dzianina materacowa musi przyciągać wzrok. Po co, mógłby zapytać mniej rozgarnięty klient, skoro to sam materac jest przecież ważny i to co ma w środku? No, właśnie! Jednak cóż z tego, że materac będzie super, a zostanie „obłożony” jakąś cienką, tanią elektryzującą się tkaniną? Czy kupiłabyś dzisiaj wędlinę zapakowaną na przykład w gazetę? Chyba nie. Grubsza dzianina materacowa z ładnym, przyciągającym oko wzorem, czasem z naszytą aplikacją lub czymś podobnym, to jednak co innego, prawda? To jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Przy tej samej klasie konstrukcji materaca, będzie to przeważnie punkt zwrotny dla klienta. W każdym razie ja zdecydowanie wybieram ładny i miły, nawet jeśli będzie o stówę droższy z tego powodu. I wcale nie dlatego, że moje poczucie estetyki by ucierpiało, bo przecież czasem wraz z materacem oferowane są od razu pokrowce w dość rozsądnych cenach. Ale jeszcze jest:

Po trzecie, czyli uroda połączona wprost z funkcjonalnością. Na przykład dzianiny pikowane wcale nie muszą być w rzeczywistości pikowane 🙂 Jak to, zapytasz? No właśnie, to potrafi sprawić m.in. nasza nowoczesna technologia wytwarzania dzianin. Każdy dobry producent dzianin materacowych na rynku, wytwarza dzianiny, które spełniają te same funkcje, co dzianiny pikowane, ale wynika to z zastosowania określonej struktury dzianiny. I tu powoli dochodzimy do meritum. No, bo cóż to znaczy najlepsza dzianina materacowa?

Grube dzianiny materacowe są nie do pobicia

Grube dzianiny materacowe mają co najmniej jedną ważną zaletę. Przedłużają żywotność materaca? No, nie! – mógłby się ktoś żachnąć, przecież o tym zdecyduje jednak konstrukcja. Nie zawsze. Materac z dziurami, w którym nie wiemy co się zalęgło, będzie raczej budził poważne wątpliwości, niż zaufanie. Tak już po prostu jest. Zresztą w istocie, jeśli w konstrukcji pojawiają się zmiany to często mają one jednak wpływ także na wygląda zewnętrzny materaca i poszycie. Ale jeśli tkanina, czy dzianina materacowa będzie cienka, to z pewnością żywotność materaca nam się znacznie skróci, bo któż lubi spać na czymś, co ma dziury, przetarcia i wygląda na przedmiot po poważnych przejściach? Zatem jest prawdą, że dobra dzianina materacowa przedłuża „życie” materaca.

Dlatego też grube dzianiny materacowe są w pewnym sensie nie do pobicia. W tym przypadku znaczy to nie tylko bardziej miękkie, ale też bardziej trwałe. Jednak, jak wspomniałam wyżej, są już na rynku dzianiny, które swoją strukturą potrafią zastąpić dzianiny pikowane i bardzo dobrze sprawdzają się na materacach, nawet jeśli nie są szczególnie grube.

Podobną rolę spełniają też grube dzianiny na poduszki. Konkludując, można by zapytać, no to jak to jest? Która dzianina materacowa jest w końcu najlepsza? I czy faktycznie jest najlepsza, a może tylko jest niedoceniana?

Dokładnie tak! Dzianiny materacowe bardzo często są niedoceniane i niewiele osób zwraca na nie uwagę aż do momentu, kiedy staną przed wyborem przy zakupie konkretnego materaca. Wówczas okazuje się, że jednak dzianina ma znaczenie! Wszak jest częścią materaca, którą niby można by od biedy przykryć pokrowcem, narzutą czy prześcieradłem, ale braku jakości w ten sposób na pewno wyrównać się nie da. Dlatego dobrze się zastanów przy wyborze materaca. Kupuj po prostu tam, gdzie masz gwarancję, że poszycie zapewnił dobry, sprawdzony producent dzianin materacowych. Tylko tyle i aż tyle 🙂